Početna Slatka moja, ovo moraš da probašSaveti 4 trika da imate ravan stomak- bez dijete i vežbanja

4 trika da imate ravan stomak- bez dijete i vežbanja

by Violeta_Admn

Prema istraživanjima i iskustvima svetskih nutricionista linija struka je deo tela koji najviše brine podjednako i žene i muškarce. Ovo su jednostavne smernice da imate ravan stomak. Ako ih budete primenjivali svakodnevno zadiviće vas efekat koji ćete za vrlo kratko vreme da postignete.

 

graphicstock

graphicstock

POSTANITE PROFESIONALAC SA PROBIOTICIMA

Probiotici su veoma korisni i ako u svoj organizam ne unosite dovoljno „dobrih“ bakterija kroz ishranu, koristite suplemente.

Uz njih će vaš digestivni trakt raditi „kao sat“, a stomak će biti ravan.

SKLONITE SLANIK SA STOLA

Kao i u svemu u nekim stvarima ne treba preterivati. Kada je so u pitanju treba biti posebno oprezan, jer iako nam je neophodna u većim količinama može da štetno utiče na ljudsko zdravlje. Ono što je najprimetnije, so zadržava tečnosti u organizmu i ako je previše koristite ličićete na naduvani balon.

Zato smanjite unos soli, birajte morsku so bogatu jodom. Ako ne možete bez jako slane hrane, probajte sa postepenim odvikavanjem- svaki dan solite jelo sve manje.

PROMENITE PIĆE- ZABORAVITE NA PIVO

Ne postoji bez razloga izraz „pivski stomak“. Ovo piće iako obiluje vitaminom B, narušava vašu liniju stomaka. Zato oni koji uživaju u čarobnom ječmenom napitku, najčešće, nemaju ravan stomak.

I ne samo pivo, svaki alkohol je pretnja za Alcohol can lead to an overgrowth of bad bacteria in your stomach, levašu kilažu, jer oboluje „praznim kalorijama“. Zato da biste imali ravan stomak ograničite piće, a vaš najbolji saveznik neka bude voda, obična ili sa dodatkom kriške limuna.

graphicstock

graphicstock

PROVERITE HORMONE

Kada hormoni divljaju postoji čitav niz promena koje se dešavaju u vašem organizmu.

Disbalans može da vodi ka pojačanoj maljavosti, lošem raspoloženju, glavoboljama, a utiče i na stvaranje sala na stomaku.

Iako ne možete da vratite sat unazad, možete da redovno kontrolišete hormone u telu.

Najvažnije je da se i bez lekarskog nadzora zdravo hranite, posebno u godinama posle 30., a fizička aktivnost se podrazumeva. Na ovaj način znatno ćete regulisati rad štitaste žlezde.

 

Pripremila: Mariota Vlaisavljević

 

Može Vam se takođe sviđati