Početna Slatka moja, ovo moraš da probašSaveti Dojilje ne smeju zaboraviti na magnezijum

Dojilje ne smeju zaboraviti na magnezijum

by Violeta_Admn

Dojilje ne smeju zaboraviti na magnezijum! Dojenje dodatno utiče na umor i stvara veću potrebu za unošenjem magnezijuma, ali i tečnosti.

 

Magnezijum i dojenjePrva stvar koje se žena seti kada pomisli na svoje postporođajne dane su neprospavane noći, jurnjava i briga oko bebe.

Život se menja, pa tako i prioriteti. Slušate razne savete sa strane i jednostavno ulazite u začaran krug želja, mogućnosti i potreba. Svakodnevna briga o detetu, naročito ako vam je prvo, neizbežno nosi i dodatni nivo stresa, umora, iscrpljenosti i nedovoljnog sna.

NORMALNO FUNKCIONISANJE ORGANIZMA

Reakcije organizma u ovim situacijama mogu se još pojačati ukoliko je prisutan i deficit magnezijuma, ali svi simptomi se mogu ublažiti redovnim unosom ovog minerala. Kroz unos tečnosti koja je obogaćena magnezijumom, obezbeđujemo dovoljnu količinu potrebnu za normalno funkcionisanje organizma.

Samo jedan litar „Mg Mivela“ vode dnevno obezbeđuje optimalnu količinu magnezijuma koji doprinosi smanjenju umora, iscrpljenosti i stresa, što vam daje više energije za brigu o detetu.

„Mg Mivela“ voda se svrstava u kategoriju mineralnih voda za koje ne postoji ograničenje unosa u organizam, što je dodatni benefit za porodilju. Naime, dojenje stvara veću potrebu za unosom tečnosti, pa se konzumiranjem „Mg Mivele“ smanjuje pojačana žeđ i osigurava potrebna doza magnezijuma i to u obliku hidrogen karbonata, koji se lako rastvara i dospeva do svake ćelije organizma, što doprinosi boljoj hidrataciji.

Kvalitetno vreme provedeno sa bebom je najvažnije u postporođajnom periodu i zato učinite nešto dobro za vaše zdravlje svakog dana i unesite dovoljnu količinu magnezijuma.

POSLEDICE MANJKA MAGNEZIJUMA

Usled nedostatka ovog magnezijuma, javljaju se grčevi u mišićima – najčešće u potkolenicama, i to češće kod žena, naročito trudnica. Prisutni su i simptomi hroničnog umora, neraspoloženja i smanjene koncentracije. U posebnoj opasnosti su hronični srčani bolesnici, šećeraši, pacijenti sa dugotrajnom dijarejom (prolivom), žene u toku menstrualnog krvarenja i sportisti. U akutnim stanjima, nije loše «podići» količinu magnezijuma šumećim tabletama, ali na duže staze ga je bolje obezbediti pravilnom ishranom.

Najbogatiji izvori magnezijuma su: kikiriki, pistaći, orasi, pasulj, meso, sojino brašno, zeleno lisnato povrće. Prilikom pripreme obroka, naročitu pažnju treba posvetiti kombinovanju, odnosno nekombinovanju sa namirnicama koje „kradu“ magnezijum. Beli hleb, beli šećer, gazirana pića i kafa su u stanju da potpuno onemoguće apsorpciju ovog minerala.

Pripremila: L. B.

Može Vam se takođe sviđati