Početna SLAJD Veganski sladoled od jagoda i banana: Savrešenog je ukusa, a gotov za tili čas

Veganski sladoled od jagoda i banana: Savrešenog je ukusa, a gotov za tili čas

by Violeta_Admn

Da li znate da sa samo dva sastojke i dobrim blenderom možete za tili čas da napravite ukusan i zdrav veganski sladoled od jagoda i banana. Verujemo da je upravo sladoled i vama jedna od najdražih poslastica, pa neka ovaj recept bude vaš izbor za vikend. Nedodoljiv je, brzo se sprema i što je najvažnije – ne treba vam ni zrno šećera.

 

Evo kako se pravi veganski sladoled od jagoda i banana

Potrebno je

* 2 banane, izrezane na kolutove i zamrznute
* 10 jagoda srednje veličine, zamrznutih
* 1 kašičica ekstrakta vanile, po želji

Priprema

Zamrznute banane i jagode ubacite u blender i blendajte dok ne dobijete potpuno kremastu, jednoličnu smesu. Trebaće vam možda i nekoliko minuta, zavisno koliko jak blender imate. Ako želite dodajte ekstrakt vanile, pa još malo promešajte. Smesu istresite u posudu ili kalupe za sladoled i stavite u frižiter na nekoliko sati. I da, potom uživajte u zdravom sladoledu bez dodanih šećera.

Neke zanimljive priče o sladoledu
* Sladoledi sa ukusom vanile su najprodavaniji
* Najviše sladoleda se pojede tokom maja i juna
* Ukoliko jedete sladoled zaista ćete biti srećni. Naučnici tvrde da jedna kašika sladoleda podstiče centar u mozgu koji stvara osećaj zadovoljstva koji se javlja i kada slušate omiljenu muziku
* Prema nekim istraživanjima izbor ukusa sladoleda može da nam kaže više o karakteru:
• Čokolada: živahni ste, omiljeni u društvu i skloni simpatičnom dramatizovanju stvari.
• Jagoda: okruženi ste sa mnogo vernih prijatelja koji se oslanjaju na Vas kada im je potrebno rešenje dilema. Zahtevni ste, pomalo stidljivi i rezervisani.
• Vanila: Vi ste ekstrovertna osoba, impulsivna i volite zabavu. Vanila nikada ne kaže “ne”. Vaš pogled na život je romantičan i optimistačan.

Znate li ko izmislio sladoled?

* Kinezi su zaslužni za sladoled u današnjem smislu te reči. Oni su pakovali sneg u činije i dodavali su pirinač i mleko. Hiljadu godina kasnije, Marko Polo je vraćajući se s putovanja sa Dalekog istoka doneo recept za šerbet (uprženi šećer sa mlekom). Recept je ubrzo postao veoma popularan u Evropi, a plemstvo je rado jelo poslastice po ovom receptu.

* 1851. godine, Jakob Fusel, mlekar iz Pensilvanije otvorio je fabriku za pravljenje mlečnog sladoleda, jer nije znao šta će da radi s ostatkom mleka. Ovim započela je masovna produkcija zaleđene poslastice za šire narodne mase. Tokom 30-ih godina prošlog veka, mlečna sladoled groznica uveliko je zahvatila ceo svet.

 

Izvor: Zdravaiprava

 

 

Može Vam se takođe sviđati